Kulturskolans personal


Namn

Ämne

Telefon

E-post

Annette Andersson Fröjd

Gitarr

070-654 33 97

annette.anderssonfrojd@soderhamn.se

Sara Bodlund

Sång och kör

070-657 05 83

sara.bodlund@soderhamn.se

Anneli Dahlberg

Kulturskolechef

073-276 89 43

annelie.e.dahlberg@soderhamn.se

Kristina Elfversson

Sång, Kör och Piano


kristina.elfversson@soderhamn.se

Johan Hurtig

Piano

072-245 95 49

johan.hurtig@soderhamn.se

Anna-Karin Larm

KULAN och Upptakten

070-203 43 92

anna-karin.larm@soderhamn.se

Sven Larsson

Elbas, Elgitarr och Gitarr


sven.larsson@soderhamn.se

Ann Charlotte Lindberg

Administratör

0270-75391

ann.charlotte.lindberg@soderhamn.se

Jessica Lindell

Dans

072-248 42 27

jessica.lindell@soderhamn.se

Karin Lundström

Blockflöjt, Musikteori och Tvärflöjt

072-450 20 66

karin.lundstrom@soderhamn

Håkan Löfstedt

Elbas, Elgitarr och Gitarr

070-657 30 78

hakan.lofstedt@soderhamn.se

Carina Nilsson

Blockflöjt, Klarinett och Saxofon

072-245 96 41

carina.m.nilsson@soderhamn.se

Karin Nilsson

Fiol och Piano


karin.nilsson@soderhamn.se

Henrik Nordin

Film, KULAN och Teater

070-654 36 28

henrik.nordin@soderhamn.se

Mats Siggstedt

Trombone, Trumpet, Tuba och Valthorn

070-190 49 21

mats.siggstedt@soderhamn.se

Johan Sirén

Fiol


johan.siren@soderhamn.se

Pernilla Vosveld

Cello och Piano


pernilla.vosveld@soderhamn.se

Eric Wängsäter

KULAN och Drama/Teater

070-250 78 12

eric.wangsater@soderhamn.se

Lasse Vänngård

Djembe och Slagverk

070-654 35 29

lars.vanngard@soderhamn.se

Sverker Åkered

Gitarr, Kontrabas, Nyckelharpa och Piano

070-654 29 84

sverker.akered@soderhamn.se

Skriv ut
Senast uppdaterad: 22 januari 2021

Välkommen att kontakta Kulturskolan

Kulturskolechef
Anneli Dahlberg
E-post Anneli
0270–753 93

Administration
Ann Charlotte Lindberg
E-post Ann Charlotte
0270–753 91

Kultur i skolan
Henrik Nordin
E-post Henrik
070–654 36 28

Verksamhetschef
Eva-Britt Hartikanien
E-post Eva-Britt
0270-752 98

Besök och leverensadress
Kulturens hus
Oxtorget 4
826 32 Söderhamn

Fakturaadress
Söderhamns kommun
Box 1
821 21 Söderhamn
Ref 60421901

Kundtjänst

Kundtjänst svarar på samtal till 0270–75 000.
Vi tar emot besök på Faxholmsgatan 3.

Hos kundtjänst finns en dator som du kan använda för att göra korta ärenden: söka information, fylla i kommunens formulär, använda våra e-tjänster och lämna eller rösta på e-förslag.